(*Due to the cancellation of the 2020 and 2021 seasons, All Region Teams were not selected.)
Season Awards
D-III Women
2021 Donovan Award presented by Ultiworld
Camille Goo
University of Puget Sound
Finalists
Josie Bourne
Middlebury
Kim Dorr
Portland
Camille Goo
Puget Sound
Madison Lang
Rochester
Mimi Tran
Richmond
1st Team All-Region 2019
Atlantic Coast
Abigail Grabowski
Catholic
Olivia Ford
Elon
Laura Hannah
Mary Washington
Rhiannon Begley
Richmond
Victoria Davis
Richmond
Mimi Tran
Richmond
Allison Zhang
Richmond
Great Lakes
Maggie Johnson
Northpark
Katie Briston
Wheaton (IL)
L’abri Keevy
Wheaton (IL)
Alexis McIlrath
Wheaton (IL)
Amanda Shim
Wheaton (IL)
Lorien VanZwieten
Wheaton (IL)
Christina Westberg
Wheaton (IL)
Metro East
Erin O’Connor
Colgate
Makayla Wahaus
Rennsselaer Polytech
Candy Zhang
Rennsselaer Polytech
Isabel Blumenthal
Skidmore
Gina Pryciak
Skidmore
Madeline Schwenker-Punnett
SUNY-Geneseo
Amanda McHale
SUNY-Oneonta
Coach of the Year
Garrett Clay
Rensselaer Polytech
New England
Josie Gillett
Bates
Grace Warder
Bates
Claire Babbott-Bryan
Middlebury
Miyo McGinn
Middlebury
Olivia Ryder
Middlebury
Caley Dickinson
Williams
Caroline Weinberg
Williams
North Central
Haley Challgren
St. Olaf
Anna Clements
St. Olaf
Eva Cornwell
St. Olaf
Anna Mulhern
St. Olaf
Kaitlyn Mulhern
St. Olaf
Kimberly Nissen
St. Olaf
Grette Schmidt
St. Olaf
Northwest
Ruby Holman
Lewis & Clark
Evelyn Hunsberger
Lewis & Clark
Rose Terner
Lewis & Clark
Abigail Bidegain
Puget Sound
Ally Constantino
Puget Sound
Arisha Gill
Puget Sound
Emma Piorier
Puget Sound
Ohio Valley
Opal Bednarik
Haverford
Christine Siebels-Lindquist
Haverford
Abagael Cheng
Oberlin
Zoe Hecht
Oberlin
Helen Samuel
Oberlin
Sumi Onoe
Swarthmore
Iris Wang
Swarthmore
South Central
Rose Burns
Air Force
Abby Acker
John Brown
Molly Lenihan
Trinity
Cat O’Shei
Trinity
Emilia Budzowski
Truman State
Jessica Tiller
Truman State
Emily Tucker
Truman State
Southeast
Laura Colston
North Georgia
Vivian Goddard
North Georgia
Brooke Hartman
North Georgia
Gabrielle Hartman
North Georgia
Barbara Mallett
North Georgia
Alexis Poole
North Georgia
Summer Sanders
North Georgia
Coach of the Year
Cameron Nicholes
North Georgia
D-III Men
2021 Donovan Award presented by Ultiworld
Hunter Lang
Richmond
Finalists
Kaizen Conroy
Williams
Josh Felton
Colorado College
Hunter Lang
Richmond
Drew Otterlei
St. Olaf
Cameron Park
Brandeis
1st Team All-Region 2019
Atlantic Coast
Kaylen Alexis
Davidson
Joseph Richards
Mary Washington
Dean Merritt
UNC-Ashville
Jacob Warshauer
UNC-Ashville
Graydon Cowan
Richmond
Great Lakes
Ezra Schley
Knox College
Cory Wallace
North Park
Nathan Werling
North Park
Kyle Trojan
Olivet Nazarene
Tanner Lee Gesell
Valparaiso
Scott Stonis
Valparaiso
Donovan Gleeson
Wheaton (IL)
Metro East
Ben Reiser
Colgate
Erik Johansson
Hamilton
John Wellers
Hamilton
Andrew Polcari
Ithaca
Oliver Fay
Marist
Anthony Prato
SUNY-Geneseo
Matthew Eicher
SUNY-Geneseo
New England
Max Rein
Bates
Joseph Kane
Bentley
Conor Belfield
Bowdoin
Connor Chin
Brandeis
Kai DeLorenzo
Middlebury
Asher Lantz
Middlebury
Sammy Kees Humes
Williams
North Central
Jacob Cohen
Carleton GOP
Noah Robiner
Carleton GOP
Saul Wildavsky
Carleton GOP
Chad Messerich
Luther College
Jonah Giese
Macalester
Brendan McCann
Michigan Tech
Andrew Otterlei
St. Olaf
Northwest
Oliver Boal
Lewis & Clark
Caleb Dinino-Childers
Lewis & Clark
Marco Dregni
Lewis & Clark
Azen Jaffe
Lewis & Clark
Jonas Miller-Stockie
Lewis & Clark
Philip Sanfilippo III
Portland
Daniel Gimbel
Whitworth
Ohio Valley
Dominic Schuster
Franciscan
Jordan Acker
Haverford
Nate Harnish
Messiah
Rye Buckley
Swarthmore
Max Franklin
Swarthmore
Eric Coglianese
Xavier
Sam Settlemyre
Xavier
Coach of the Year
Charles Hoppes
Messiah
South Central
Noa Chun-Moy
Air Force
Alan Villanueva
Air Force
Garrit Headley
John Brown
Spencer Patterson
John Brown
Mitchell Zimmermann
Missouri S&T
Sean Eberle
Truman State
Jacob Jackson
Truman State
Southeast
Caleb Enright
Berry
Miles Lally
Berry
Jacques Perivier
Georgia College
Fernando Ortiz
North Georgia
Jordan Chambliss
Samford
Alex Lowry
Samford
Daniel Yurov
Union
Southwest
Thomas Alford
Caltech
Charles Dorn
Caltech
Bryce Edwards
Caltech
Alexander Ogren
Caltech
Somasundara Pandian
Caltech
Jamie Vinson
Caltech
Evan Yeh
Caltech